info@hayatsoft.com
0212 220 0300
Sosyal Medyada Biz

Market Asistan
Program Açıklaması

Market Asistan, çok şubeli süpermarketler için geliştirilmiş bir yazılımdır.  Siparişler kurumun veritabanı sistemine entegre olacak çalışır. Müşterinin bağlı olduğu mağazanın güncel stoklarına ve fiyatlarına uygun olarak sipariş sepeti oluşturulır. Çağrı Merkezi tarafından alınan siparişler müşterinin mağazasına yönlendirilir.  Mağazalar,  merkezi müzik sistemine entegre player uygulaması ile sesli olarak yeni sipariş bildirimi alır ve yazdırır. Sipariş hazırlanıp teslim edildikten sonra sipariş mağaza web panelinden kapatılır.   Merkez tarafından siparişin teslim süresi hizmet kalitesi açısından takip edilir.

Yazılım, Oracle, Microsoft SQL Server vs. veritabanlarına entegre edilebilmektedir. 

Programın Özellikleri

•    Arayan tüm numaralar ekranda görünecektir.
•    Eğer kayıtlı müşteri değilse, müşteri kaydı oluşturulacaktır. Her müşteri bir mağaza ile ilişkilendirilecektir.
•    Kayıtlı müşteri aradığında sipariş ekranı açılarak oracle veritabanına bağlanarak hızlıca sipariş oluşturulacaktır. Teslim adresi ve teslimat notu ile birlikte sipariş onaylanarak mağazaya yönlendirilecektir.
•    Eğer kayıtlı müşteri farklı bir telefondan ararsa müşteri aranarak numara ilişkilendirmesi yapılır ve sipariş alma süreci tamamlanacaktır.
•    Alınan tüm siparişler kayıt altına alınacaktır.
•    Bilinmeyen numaradan arama yapıldığında müşterinin telefon numarası sorularak manuel arama kaydı oluşturulabilecektir.
•    Bir müşterinin birden fazla adresi olabilecektir. Birden fazla mağazadan da hizmet alabilir. Sipariş onaylanmadan önce siparişin teslimat adresi ve saati özel sipariş notu eklenebilecektir.
•    Sipariş teslim edilinceye karar geçen süre programda gösterilecektir. Böylece teslimatı geciken siparişler görüntülenerek ilgili şube uyarılabilecektir.
•    Siparişe dönüşmeyen  ve sipariş ile ilgili olmayan arama kayıtları silinebilecektir.
•    Oracle verilerinden sipariş alınırken stokta olmayan ürünlerin siparişinin alınması engellenebilir.
•    Promosyonlu ürün, bedelsiz ürün, mağaza kartı vs içeren satış modelleri için sipariş sistemi uyarlanacaktır. (Opsiyonel)
•    Veritabanı istendiğinde yedek alınarak saklanabilecektir. Böylece bilginin güvence altına alınması sağlanacaktır.
•    Mağaza tarafından görüntülenen sipariş üzerinde çağrı merkezi işlem yapamayacaktır.
•    Günlük arama kayıtları gün bazında raporlanabilecektir.
•    Ürün, ürün grubu ve Mağaza bazında günlük sipariş adetleri raporlanabilecektir.
•    Mağaza bazında günlük sipariş ciroları raporlanabilecektir.
•    Sipariş alındıktan sonra istendiği takdirde sms ile müşteriye geri bildirim sağlanabilir. (Opsiyonel)

Mağaza Web Modülü

Sunucu üzerinde Apache web server çalışacaktır.  Web geliştirme dili olarak php kullanılacaktır. Mağazalar sipariş paneline girerek siparişleri takip edebileceklerdir. Her mağazanın bir kullanıcı kodu ve şifresi olacaktır. 
Mağaza tarafından siparişin bir takım statüleri onaylanmak zorundadır. 
Sipariş Hazırlanıyor/Teslim edildi/İptal Edildi vs.
Eğer sipariş iptal edildi ise nedeni panele not olarak girilecektir. Statü değiştirme saati kayıt altına alınacaktır.

Sipariş üzerinde değişiklikleri sadece çağrı merkezi yapabilir. Bu tür değişiklikler çağrı merkezine iletilecektir.

Sipariş bilgileri ve ürün listesi yazdırılabilir.
Mağazalar için bir raporlama sistemi yapılmayacaktır. İhtiyaç olduğunda bu bilgileri çağrı merkezinden talep edeceklerdir.


Ekran Görüntüleri


Müzik Player Uygulaması

Mağaza personelinin düzenli olarak yeni siparişleri kontrol etmesi gerekmektedir. Günlük rutin içerisinde bu kontrol işlemi personel için zaman kaybı oluşturmaktadır. Bu sebeple mağazalarda bulunan merkezi müzik sistemi ile entegre çalışan bir uygulama geliştirilmiştir. Yeni sipariş olması durumunda mağaza içindeki müzik otomatik olarak kısılmakta ve bir sesli bildirim sesi ile personel haberdar edilmektedir. Bildirim sonrası mağaza müziği otomatik olarak devreye girmektedir.

Bu uygulama ile sipariş kontrolü için bir personel görevlendirme ihtiyacı ortadan kalmış ve pratik bir çözüm geliştirilmiştir.

Ekran Görüntüleri
Eğitim Videoları
Referanslar
Firma Adı Yetkili İl İlçe
Uyum Süpermarket www.uyum.com İstanbul


Özel yazılım geliştirme uzmanlık gerektirir.
Proje bazlı yazılım ihtiyaçlarınızı karşılamak üzere deneyim ve bilgi birikimine sahip alanında uzman ekiplerimizle ihtiyaçlarınız doğrultusunda sizlere özel yazılım çözümleri sunuyoruz. Firmanızdaki tüm yazılımsal ihtiyaçlarınız için bize ulaşabilirsiniz Devamı
Akıllı telefonların hayatımıza hızlı girişiyle beraber mobil uygulama pazarı da her geçen gün hızla gelişmektedir. Hayatsoft olarak akıllı telefon pazarında Android cihazlarda çalışan yerel ( native ) mobil uygulamaların yanısıra Html 5 teknolojisini kullanarak mobil web uygulamaları da geliştirmektedir. Devamı
Hayatsoft, yaratıcı tasarımları, güvenilir altyapısı ve sorunsuz teknik desteği ile sadece web sitesi değil, aranan, bulunan ve kazandıran web siteleri üretir. Size özel ve özgün bir tasarımla responsive (mobil uyumlu), profesyonel, hızlı, ekonomik web tasarım çözümleri sunmaktayız. DevamıBİZE ULAŞIN

Tel: 0212 220 0300


Eposta Destek


Adres Bilgileri